Nowości

Test MacWorld – głośniki komputerowe MM-1

Dodano dnia: 04.05.2010
Autor: Agnieszka Żach>> więcej nowości

Amerykańskie wydawnictwo Macworld, przeprowadziło test nowych głośników komputerowych firmy B&W. MM-1 zostały ocenione bardzo wysoko, przede wszystkim za zastosowanie przetworników cyfrowo analogowych, pozwalających na naturalne brzmienie z podłączanych do systemu słuchawek, stylowy wygląd, wspaniały dźwięk "bliskiego pola", oraz funkcjonalny i elegancki pilot zdalnej kontroli.

Bowers & Wilkins, angielska firma audio, powszechnie znana jako B&W, od dawna jest ceniona za wysokiej klasy głośniki domowe i studyjne, które są godne uwagi nie tylko ze względu na czysty dźwięk, ale również za ich wyjątkowy wygląd. Pod koniec 2007, firma B & W wypuściła na rynek odważne, bogate w detalach, głośnik do iPoda o nazwie Zeppelin. Rok później na ryku pojawił się mniejszy model, również imponujący swoim wyglądem oraz brzmieniem, Zeppelin Mini. W tym roku B&W jako pierwszy na świecie wprowadza system głośników komputerowych MM-1, w jakości Hi-Fi.

MM-1 składa się z zaledwie dwóch, kompaktowych, głośników. Został on wyraźnie zaprojektowany z myślą o obecnej estetyce wizualnej firmy Bowers & Wilkins. Każdy z głośników jest pokryty czarną tkaniną, z biegnącym po trzech stronach srebrnym wykończeniem, również widocznym na górze każdego głośnika. MM-1 to pełnozakresowy, aktywny, dwudrożny system głośników z wysokotonową tubą Nautilus (kluczową technologią głośników Bowers & Wilkins po raz pierwszy wykorzystaną w tego rodzaju głośnikach). MM-1 został wyposażony także w technologię DSP, cyfrowe przetwarzanie dźwięku oraz autorską funkcję Dynamic EQ firmy Bowers & Wilkins dzięki której, nie ma konieczności podłączania subwoofera. Istotnym elementem tego systemu jest możliwość podłączenia słuchawek bezpośrednio do głośników, co wpływa na wysoka jakość sygnału audio. System MM-1 został zaprojektowany dla komputerów, ale wyjście AUX pozwala na podłączenie głośników do wszystkich urządzeń, łącznie z iPodem i odtwarzaczem CD/DVD.

MM-1 został wyposażony w czarny, owalny, bezprzewodowy pilot zdalnego sterowania, niemal identyczny jak ten znajdujący się w systemie Zeppelin. Pilot pozwala na włączanie, wyłączanie i wyciszanie głośników, oraz regulację poziomu głośności. Może także wybrać ulubiony utwór korzystając z funkcji Previous/Rewind, Play/Pause oraz Next/Fast Forward. Przyciski te, pozwalają na obsługę aplikacji iTunes, odtwarzacza DVD czy iPhoto.

MM-1 to głośniki bliskiego pola, przeznaczone do słuchania z bliska, czyli kilkanaście centymetrów od siebie i tym samym kilkanaście centymetrów od uszu. Z tej odległości usłyszysz prawie wszystko, co mają do zaoferowania. Można je wykorzystać również jako głośniki pełnowymiarowe, tworząc z Twojego komputera prawdziwy zestaw stereo.

Przeczytaj całą recenzję Macworld

Marka produktu

ARTYKUŁY

Rasmussen z firmy Gryphon: Strumieniowanie jest przyszłością, ale CD wciąż mocno się trzyma

Ćwierć wieku temu, jeżeli rozpoczynałeś działalność jako producent hi-fi, miałeś mniej czynników, która trzeba było brać pod uwagę w kwestii formatów, podaży i popytu oraz troski o środowisko. W roku 1985, kiedy Flemming E. Rasmussen założył Gryphon Audio Designs, scenariusz był całkowicie odmienny od dzisiejszego - CD i cyfrowy wiek były w stadium początkowym, niezmiennie...

>> czytaj więcej
 

Copyright © 1994-2013 Audio Klan. Wszelkie prawa zastrzeżone. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

 
Mimo dołożenia wszelkich starań nie gwarantujemy, że publikowane materiały nie zawierają uchybień lub błędów, które nie mogą jednak być podstawą do roszczeń.
Wszelkie znaki towarowe wykorzystywane do prezentacji produktów należą do ich właścicieli.
Google+
Pliki Cookies: Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na przechowywane i wykorzystywanie przez nas plików cookies oraz akceptujesz naszą politykę prywatności.