Nowości

Stereofoniczny amplituner sieciowy Yamaha R-N500

Dodano dnia: 31.10.2013
>> więcej nowości

Yamaha prezentuje elegancką wzorniczo i bogato wyposażoną nowatorską konstrukcję – stereofoniczny amplituner wzbogacony o funkcje sieciowe. R-N500 pozwala korzystać z całego spektrum źródeł muzyki, w tym internetowych stacji radiowych, i zapewnia dostęp do bezstratnych formatów FLAC i WAV 192 kHz/24 bity. Funkcjonalność urządzenia zwiększa obsługa AirPlay i aplikacji NP Controller, wysoka jakość brzmienia to zasługa koncepcji ToP-ART i trybu Pure Direct

To, co wyróżnia najnowszą konstrukcję Yamahy, to przede wszystkim wszechstronny dostęp poprzez LAN do różnorodnych źródeł dźwięku. Dzięki funkcjom sieciowym użytkownik może korzystać z plików pobranych z internetu oraz tych zgromadzonych w komputerze PC lub dysku NAS, zaś vTuner pozwala cieszyć się różnorodną muzyką płynącą z tysięcy internetowych stacji radiowych z całego świata. Specjalna aplikacja Yamaha NP Controller ułatwia użytkownikom smartfonów i tabletów obsługę amplitunera z poziomu urządzenia przenośnego. To bezpłatne udogodnienie oferowane jest zarówno dla produktów z systemem iOS, jak i Androidem. Dzięki niemu można np. konfigurować najbardziej zaawansowane ustawienia, a także przesyłać muzykę (funkcja MusicPlay) bez konieczności stosowania oddzielnej aplikacji. Właściciele urządzeń Apple skorzystają zapewne z technologii AirPlay, gwarantującej bezprzewodowe odtwarzanie muzyki dostępnej w urządzeniach iPod, iPhone i iPad oraz komputerach Mac i PC z iTunes.

Charakterystyczną cechą amplitunerów Yamahy jest wysoka jakość brzmienia. Pod tym względem R-N500 nie pozostaje w tyle za innymi konstrukcjami firmy. Cały projekt amplitunera podporządkowano maksymalnej wydajności i wysokiej jakości. Projekt wnętrza zapewnia optymalną separację pomiędzy układami transmisji sygnału, minimalizując szum i zniekształcenia, co przekłada się na czystszą reprodukcję dźwięku. Niezależne zasilanie dla sekcji analogowej i cyfrowej, autorska technologia ToP-ART (Total Purity Audio Reproduction Technology), starannie wyselekcjonowane podzespoły – to kolejne elementy prowadzące do najwyższej jakości brzmienia. Istotny udział w zapewnieniu czystego dźwięku ma także tryb Pure Direct, dzięki któremu sygnał omija m.in. układy kontroli barwy i balansu i wraz ze skróconymi ścieżkami sygnałowymi pomaga odtworzyć nawet najdelikatniejsze niuanse muzyczne. Miłośników wyrafinowanych wrażeń brzmieniowych ucieszy kompatybilność z formatami audio wysokiej rozdzielczości FLAC i WAV 192 kHz/24 bity.

Podkreśleniem bogatej funkcjonalności R-N500 jest eleganckie wzornictwo, nawiązujące wprost do urządzeń ze złotej ery hi-fi. Przedni panel wykonany z wysokiej jakości szczotkowanego aluminium, czytelnie rozplanowane i łatwe w obsłudze przełączniki, luksusowo wykończone pokrętła – to wszystko nawiązuje do topowych modeli Yamahy i zapewnia użytkownikowi odpowiednią porcję wytworności. Amplituner R-N500 pozwala zapamiętać do 40 stacji FM/AM i dzięki wejściu Phono MM jest doskonałym rozwiązaniem dla miłośników płyt winylowych. Dla amatorów niezwykle potężnego basu projektanci przygotowali dodatkowe gniazdo umożliwiające podłączenie subwoofera.

Amplituner R-N500 jest już dostępny w sprzedaży. Nabywcy mogą wybrać czarną lub srebrną wersję kolorystyczną. R-N500 jest już dostępny w sprzedaży. Znajdź swój najbliższy sklep.

Marka produktu

ARTYKUŁY

Rasmussen z firmy Gryphon: Strumieniowanie jest przyszłością, ale CD wciąż mocno się trzyma

Ćwierć wieku temu, jeżeli rozpoczynałeś działalność jako producent hi-fi, miałeś mniej czynników, która trzeba było brać pod uwagę w kwestii formatów, podaży i popytu oraz troski o środowisko. W roku 1985, kiedy Flemming E. Rasmussen założył Gryphon Audio Designs, scenariusz był całkowicie odmienny od dzisiejszego - CD i cyfrowy wiek były w stadium początkowym, niezmiennie...

>> czytaj więcej
 

Copyright © 1994-2013 Audio Klan. Wszelkie prawa zastrzeżone. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

 
Mimo dołożenia wszelkich starań nie gwarantujemy, że publikowane materiały nie zawierają uchybień lub błędów, które nie mogą jednak być podstawą do roszczeń.
Wszelkie znaki towarowe wykorzystywane do prezentacji produktów należą do ich właścicieli.
Google+
Pliki Cookies: Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na przechowywane i wykorzystywanie przez nas plików cookies oraz akceptujesz naszą politykę prywatności.